🎉 DOBRÉ SPRÁVY DO NOVÉHO ROKA Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) zverejnil údaje o tom, koľko si slovenské domácnosti…

🎉 DOBRÉ SPRÁVY DO NOVÉHO ROKA

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) zverejnil údaje o tom, koľko si slovenské domácnosti priplatia za plyn. Do úvahy sa brala schválená regulácia poplatkov za distribúciu a prepravu plynu a prijatie mimoriadnych vládnych opatrení.

🏠 Domácnosť, ktorá s plynom iba varí, si v 2023 priplatí mesačne za plyn asi 1,15 €.

🏠 Domácnosť, ktorá plyn využíva na varenie a ohrev vody, si priplatí za plyn približne 7,80 € mesačne.

🏠 Domácnosť, ktorá okrem varenia a ohrevu vody plynom aj kúri, zaplatí mesačne o 15,92 € viac.

👉 Ak by neplatili mimoriadne opatrenia, domácnosti by si v tomto roku priplatili za plyn mesačne od 5 € do 203 €. Ďalšie užitočné informácie, odporúčania a vysvetlenie situácie aj s príkladmi nájdete na webe ÚRSO.

🌡 DOMÁCNOSTI BY SI MALI MESAČNE PRIPLATIŤ ZA TEPLO V PRIEMERE 10 €

V dôsledku rastu cien plynu, elektriny a palív, ktoré sa používajú na výrobu tepla, vzrastú aj ceny tepla pre všetkých odberateľov v systémoch centrálneho zásobovania teplom (CZT). Slovenské domácnosti by si teda mali v tomto roku mesačne priplatiť za teplo v priemere necelých 10 €, táto suma závisí aj od lokality.

Pre odberateľov v bytových objektoch sa na základe mimoriadnych opatrení vlády skutočne uplatňované ceny za dodávku tepla zvýšia maximálne o 20 € za megawatthodinu (MWh).

💶 ŠETRIŤ ENERGIE JE VŽDY DOBRÝ NÁPAD

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky zaznamenalo aj 📉 pokles spotreby plynu na Slovensku: v porovnaní s päťročným priemerom v novembri 2022 nastalo zníženie spotreby vo výške 15,12 %, v októbri to bolo 25,78 %, v mesiaci september 25,86 %.

👉 Vplývajú na to dva faktory: ceny energetických komodít a teplé počasie. Aj napriek poklesu spotreby plynu je dôležité myslieť na šetrenie energií. Viac informácií o tom, ako si sledovať svoju spotrebu a ako prispieť k šetreniu, nájdete na webovej stránke www.setrimeprenas.sk.

👉 Spolupráca zástupcov EÚ, našich predstaviteľov, ale i obyvateľstva v týchto náročných časoch ukazuje, že sme pod jednou strechou, a je to jasný signál ruskému agresorovi, že sa vydierať nenecháme. Ďakujeme, že využívate energiu úsporne. Spolu to zvládneme.

#podjednoustrechou

Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy