­čîŐ POVODNE N├üS V ROKU 2022 OHROZOVALI MENEJ, NAJVIAC STUP┼çOV POVOD┼çOVEJ AKTIVITY BOLO VYHL├üSEN├ŁCH V PRE┼áOVSKOM KRAJI Sekcia Kr├şz…

­čîŐ POVODNE N├üS V ROKU 2022 OHROZOVALI MENEJ, NAJVIAC STUP┼çOV POVOD┼çOVEJ AKTIVITY BOLO VYHL├üSEN├ŁCH V PRE┼áOVSKOM KRAJI

Sekcia Kr├şzov├ę Riadenie MV SR ka┼żdoro─Źne sumarizuje a vyhodnocuje aj ├║daje o po─Źte vyhl├ísen├Żch stup┼łoch povod┼łovej aktivity (SPA). V roku 2022 bolo vyhl├ísen├Żch 40 II. SPA a 31 III. SPA.

­čôŐ V porovnan├ş s predminul├Żm rokom sme zaznamenali v├Żrazne menej SPA naprie─Ź v┼íetk├Żmi krajmi. V roku 2021 bolo vyhl├ísen├Żch celkovo 275 II. SPA a 181 III. SPA.

Ô×í´ŞĆ Najviac SPA bolo vlani vyhl├ísen├Żch v Pre┼íovskom kraji: 16 II. SPA a 13 III. SPA.
Ô×í´ŞĆ Nasledoval ┼Żilinsk├Ż kraj: 16 II. SPA a 11 III. SPA,
Ô×í´ŞĆ Nitriansky kraj: 4 II. SPA a 4 III. SPA,
Ô×í´ŞĆ Banskobystrick├Ż kraj: 3 II. SPA a 1 III. SPA a
Ô×í´ŞĆ Tren─Źiansky kraj: 1 II. SPA a 2 III. SPA.
Ô×í´ŞĆ Naopak v Ko┼íickom, Trnavskom a v Bratislavskom kraji nebol po─Źas cel├ęho roka vyhl├ísen├Ż ┼żiaden stupe┼ł.

­čžÉ ­čîŐ ─îO ZNAMENAJ├Ü STUPNE POVOD┼çOVEJ AKTIVITY
Ô×í´ŞĆ Stupne povod┼łovej aktivity charakterizuj├║ mieru nebezpe─Źenstva povodne, ktor├í je vyjadren├í ur─Źen├Żmi vodn├Żmi stavmi alebo prietokmi vo vodn├Żch tokoch a na vodn├Żch stavb├ích.
Ô×í´ŞĆ V povod┼łov├Żch pl├ínoch s├║ stanoven├ę tri stupne, pri─Źom III. SPA charakterizuje najv├Ą─Ź┼íie ohrozenie povod┼łou.
Ô×í´ŞĆ II. a III. stupe┼ł povod┼łovej aktivity sa vyhlasuje.
Ô×í´ŞĆ Vyhl├ísi┼ą ho m├┤┼że starosta obce, prednosta okresn├ęho ├║radu, prednosta okresn├ęho ├║radu v s├şdle a minister ┼żivotn├ęho prostredia v z├ívislosti od zasiahnut├ęho ├║zemia.
Ô×í´ŞĆ Po odvolan├ş III. SPA je automaticky vyhl├ísen├Ż II. stupe┼ł, po─Źas ktor├ęho sa dokon─Źia povod┼łov├ę zabezpe─Źovacie a z├íchrann├ę pr├íce. V pr├şpade, ┼że sa po odvolan├ş III. SPA u┼ż nedokon─Źuj├║ tieto pr├íce, je povinnos┼ąou obce odvola┼ą naraz III. aj II. SPA.

Civilná ochrana & 112

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Generated by Feedzy