­čçę­čç¬ NEMECK├Ź SPOJENCI N├üM DARUJ├Ü MODERN├ë SYST├ëMY MANTIS Ministerstvo obrany Slovenskej republiky dnes ozn├ímilo, ┼że Slovensk├í arm├í…

­čçę­čç¬ NEMECK├Ź SPOJENCI N├üM DARUJ├Ü MODERN├ë SYST├ëMY MANTIS

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky dnes ozn├ímilo, ┼że Slovensk├í arm├ída dostane z Nemecka dva zbra┼łov├ę syst├ęmy MANTIS v hodnote okolo 120 mili├│nov EUR, a to ZADARMO a NATRVALO. Ide o doplnenie na┼íej protivzdu┼ínej obrany, nevzd├ívame sa t├Żm ┼żiadnej slovenskej techniky.

V dobe, ke─Ć Rusko rozp├║talo vojnov├Ż konflikt priamo v na┼íom susedstve, s├║ k─ż├║─Źov├ę spojenectv├í s demokratick├Żmi partnermi, ktor├ę sme si zvolili slobodne a dobrovo─żne. Pr├íve v─Ćaka nim sme uplynul├Ż rok posilnili obranyschopnos┼ą Slovenska: napr├şklad pr├şchodom mnohon├írodnej bojovej skupiny NATO, rozmiestnen├şm syst├ęmov PATRIOT na na┼íom ├║zem├ş ─Źi prijat├şm prv├ęho modern├ęho nemeck├ęho tanku Leopard (spolu ich budeme ma┼ą ─Źasom 15). Rezort obrany t├Żmito krokmi akt├şvne zvy┼íuje na┼íu bezpe─Źnos┼ą.

­čŤí ─îLENSTVO V NATO M├ü PRE N├üS HMATATE─ŻN├ë V├ŁHODY

Protileteck├Ż syst├ęm MANTIS sl├║┼żi na ochranu vojensk├Żch z├íkladn├ş pred lietadlami, dronmi aj delostreleckou mun├şciou. Ide o statick├Ż syst├ęm, ktor├ęho najv├Ą─Ź┼íou prednos┼ąou je schopnos┼ą takmer okam┼żit├ęho automatick├ęho rozpozn├ívania vzdu┼ín├Żch cie─żov do vzdialenosti pribli┼żne 3 km, pri─Źom riadiaca jednotka n├ísledne vypo─Ź├şta ich dr├íhu letu a do 5 sek├║nd vystrel├ş d├ívku z kan├│na.

Sme s├║─Źas┼ąou Eur├│pskej ├║nie, ktor├í je u┼ż viac ne┼ż 60 rokov naj├║spe┼ínej┼í├şm mierov├Żm projektom. Bezpe─Źnos┼ą Slovenska garantuje aj na┼íe ─Źlenstvo v NATO – darovanie obrann├Żch syst├ęmov MANTIS je toho hmatate─żn├Żm pr├şkladom.

#MySmeNATO #WeAreNATO #StrongerTogether

Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Generated by Feedzy