❗️ Ministerstvo kultúry dlhodobo vníma neľahkú situáciu aktérov/-ky v kultúrnom sektore. Aj z tohto dôvodu predložilo návrh zruš…

❗️ Ministerstvo kultúry dlhodobo vníma neľahkú situáciu aktérov/-ky v kultúrnom sektore. Aj z tohto dôvodu predložilo návrh zrušiť povinnosť extra zdaňovania vo forme 2 percent do umeleckých fondov, a to s cieľom naplniť požiadavky kultúrnej komunity a snahy finančne ju odbremeniť. Návrh bol vedením ministerstva vnímaný a iniciovaný aj ako reakcia na alarmujúcu situáciu pandemických rokov.

📑 Vedenie ministerstva kultúry Natália Milanová mrzí, že sa dnes medzi poslancami/-kyňami nenašlo dosť hlasov, ktoré by podporili tých, ktorým by aj takáto minimálna zmena navyše pomohla. Zámerom rezortu kultúry bolo napokon aj vyslať jasný signál matkám/otcom samoživiteľom/-kám, ktorí sa v čase energetickej krízy a dvojcifernej inflácie ocitajú v rovnako náročnej ekonomickej situácii ako počas pandémie.

Považujeme za veľmi neférové, aby bola táto časť verejnosti naďalej zaťažovaná extra zdanením.

🙏 Ďakujeme všetkým poslankyniam a poslancom národnej rady, ktorí za tento návrh hlasovali, čím vyjadrili svoju podporu umelcom a umelkyniam. Je nám to ľúto aj vzhľadom na to, že samotný návrh prešiel riadnym legislatívnym procesom.

Veríme, že tento zákon ešte nepovedal posledné slovo a že si jeho ideu v budúcnosti osvojí potrebná väčšina poslancov národnej rady.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy