❓AKO TRIEDIŤ JEDLÉ OLEJE A TUKY❓ ☝️ KOŠIČANIA MAJÚ DVE MOŽNOSTI 🟠 Jedlé oleje a tuky je možné zbierať samostatne do uzatvárateľ…

❓AKO TRIEDIŤ JEDLÉ OLEJE A TUKY❓ ☝️ KOŠIČANIA MAJÚ DVE MOŽNOSTI

🟠 Jedlé oleje a tuky je možné zbierať samostatne do uzatvárateľných plastových fliaš, a tie následne vhodiť do oranžovo-čiernych nádob umiestnených vo vybraných stanovištiach kontajnerov, či v partnerských predajniach s potravinami.

🟤 Povolené je vychladnuté jedlé tuky a oleje v menšom množstve navoľno ukladať aj do hnedých nádob na kuchynský BIO odpad.

❓ AKO TRIEDIŤ JEDLÉ OLEJE A TUKY ❓
Obyvatelia Košíc majú dve možnosti:
1️⃣ Jedlé oleje a tuky je možné zbierať samostatne do uzatvárateľných plastových fliaš a tie následne vhodiť do 🟧 oranžovo-čiernych nádob umiestnených vo vybraných stanovištiach kontajnerov, či v partnerských predajniach s potravinami. Do takéhoto zberu sa zapojili i desiatky košických škôl 🏫, kde je možné využiť zbernú nádobu priamo v areáli.

2️⃣ Pre tých, ktorí nepreferujú samostatný zber, je povolené vychladnuté jedlé tuky a oleje navoľno ukladať do hnedých 🟫nádob na kuchynský BIO 🥖 odpad. Predpokladáme, že ak niekto olej alebo jedlý tuk samostatne nezbiera, nevyleje do nádoby naraz väčšie množstvo. Dôležité je, aby tento odpad nekončil v kanalizácii. Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy