✅️ Mobilizačné cvičenia sa dlhodobo organizujú dvakrát do roka a nemajú žiadny súvis s vojnou na Ukrajine: tykajú sa preverovani…

✅️ Mobilizačné cvičenia sa dlhodobo organizujú dvakrát do roka a nemajú žiadny súvis s vojnou na Ukrajine: tykajú sa preverovania obranných schopností Slovenskej republiky.

⚠️ V Slovenskej republike sa nepripravuje žiadna mobilizácia. Vďaka členstvu v NATO sme pod ochrannými krídlami jeho členských štátov.

BÁDATEĽ ZNEUŽÍVA DLHOROČNE ZNÁME CVIČENIE A ROBÍ BUBUBU 👻: JEHO FANÚŠIKOVIA PREPADLI HYSTÉRII

Zdroj: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3272676529544639&id=538138222998497

Účet pod názvom “Bádateľ” zverejnil dokument z oficiálneho webového sídla Ministerstva vnútra SR. Ide konkrétne o materiál z Okresného úradu v Banskej Bystrici pod názvom “Hlavné úlohy na úseku obrany štátu pre rok 2023”.

V prvom bode dokumentu sa nachádza informácia o plánovanom komplexom cvičení k plneniu úloh po vyhlásení vojnového stavu a nariadení mobilizácie ozbrojených síl SR v súčinnosti rezortu vnútra a Ministerstva obrany SR.

Zdroj: https://www.minv.sk/?okresne-urady-klientske-centra&urad=39&odbor=5&subor=465463

Bádateľ manipuluje dezinpetračnou technikou založenou na štýle “veď len sa pýtame” nasledovne:
➡️ Pýta sa, či dezinformácie o možnej mobilizácii na Slovensku stále verejnosť považuje za strašenie.
➡️ V priamej súvislosti radí, ako sa mobilizácii vyhnúť.

Z priloženej diskusie vyplýva, že pôvodný zámer sa podaril. Čitatelia stránky podľahli panike a myslia si, ze budú mobilizovaní do vojny s Ruskou federáciou.

O ČO IDE?

Mobilizačné cvičenia sú pomaly staré ako republika. A organizujú sa dvakrát do roka. Nemajú žiadny súvis s vojnou na Ukrajine, tykajú sa preverovania obranných schopností Slovenskej republiky, ale to predsa naši vlastenci určite poznajú 😉.

Celé cvičenie sa vo vzťahu k civilistom týka len administratívnej činnosti. Do praktickej časti sa zapájajú len profesionálni vojaci. Cvičenie sa vždy týka len niektorých okresných úradov a nie všetkých, ako tvrdí Bádateľ.

V rámci rýchlej rešerše sme našli nižšie uvedené tlačové správy rezortu obrany, ktoré vždy informujú o cvičení vopred. Tohtoročné v rámci okresného úradu v Banskej Bystrici je na pláne na jeseň.

CVIČENIA Z MINULOSTI

2018: https://www.mosr.sk/42109-sk/v-trnavskom-kraji-budu-simulovat-vojnovy-stav-a-mobilizaciu-cvicenie-ma-skontrolovat-pripravenost-jednotlivych-zloziek/

2019: https://www.mosr.sk/45913-sk/mobilizacne-cvicenie-presov-2019-preveri-pripravenost-zloziek-rezortu-obrany-a-vnutra/

2019: https://www.mod.gov.sk/44812-sk/mobilizacne-cvicenie-preveri-pripravenost-bezpecnostnych-zloziek-na-krizovu-situaciu/

2021: https://www.mosr.sk/50106-sk/mobilizacne-cvicenie-bratislava-2021-preveri-pripravenost-jednotlivych-bezpecnostnych-zloziek-rezortu-obrany-a-vnutra/

SILNÁ DEZIFORMAČNÁ TÉZA

Téma údajnej mobilizácie je novou dezinformačnou tézou prokremeľskej propagandy. Vyznačuje sa nasledovnou charakteristikou:

➡️ vyvolať v krajinách podporujúcich Ukrajinu paniku z možného zapojenia do vojnového konfliktu na základe klamstiev o masovej mobilizácii

➡️ vyvolať pocit okamžitého ukončenia vojny v prospech Ruskej federácie s cieľom zmarenia údajnej mobilizácie

➡️ vyvolať všeobecný informačný chaos a nedôveru k bezpečnostným zložkám

Prokremeľská propaganda na plnenie tejto úlohy využíva predovšetkým sociálnu sieť Telegram a svoje lokálne proxy kanály zamerané na import manipulácií ušitých na mieru pre zahraničné publikum.

⚠️ V Slovenskej republike sa nepripravuje žiadna mobilizácia. Vďaka členstvu v NATO sme pod ochrannými krídlami jeho členských štátov. Americký prezident Biden povedal, že akýkoľvek útok na členský štát NATO bude útokom proti všetkým a nezostane bez odozvy.

ÚSMEVNÉ BODY NA ZÁVER MIMO ANALÝZY

🤡 Len sa pýtame, čoho sa Slováci tak boja, veď Rusi sú naši slovanskí bratia a určite by na nás neútočili?

🤡 Roky vídame rôzne prejavy hrdých vlastencov, no niektorí sa idú dnes predháňať v tom, ako sa vyhnúť mobilizácii, teda obrane vlastnej krajiny – len sa pýtame, že čo to má znamenať?

🤡 V rámci monitoringu dlhodobo zaznamenávame vulgárne útoky voči politicky exponovaným osobám, ktoré sa kedysi povinnej brannej povinnosti vyhli tzv. modrou knižkou. Len sa pýtame, či je v poriadku dnešná túžba po modrých knižkách a šírenie návodov, ako si ich zaobstarať? Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy