☑️ Plníme sľuby. Čo sa nám podarilo v roku 2022: Zisťujeme stav stoviek kultúrnych pamiatok 🏰 Projekt, ktorý nemá v doterajšej …

☑️ Plníme sľuby. Čo sa nám podarilo v roku 2022: Zisťujeme stav stoviek kultúrnych pamiatok

🏰 Projekt, ktorý nemá v doterajšej histórii obdobu. V spolupráci s Pamiatkový úrad SR sme odštartovali pasportizáciu kultúrnych pamiatok.

🔎 Cieľom tohto projektu je do konca budúceho roka zmapovať stav až 1000 pamiatkových objektov. Deje sa tak vďaka Plán obnovy a odolnosti SR, v rámci ktorého súčasné vedenie rezortu kultúry získalo na tento účel takmer 7 miliónov €.

📉 Natália Milanová – ministerka kultúry pripomína, že sa tak napĺňa programové vyhlásenie kabinetu Eduarda Hegera. V ňom sa vláda zaviazala znížiť podiel pamiatkového fondu v narušenom alebo dezolátnom stavebno-technickom stave a efektívnejšie a intenzívnejšie využívať národné kultúrne pamiatky vo vlastníctve štátu.

💶 Spolu s astronomickou čiastkou 254 miliónov €, ktorá poputuje z eurofondov na obnovu národných kultúrnych pamiatok vo vlastníctve štátu, sa tak výraznejšie zníži dlh v oblasti ochrany kultúrneho dedičstva, ktorý sa nahromadil za predchádzajúce roky nečinnosti.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy