☑️ Plníme sľuby. Čo sa nám podarilo v roku 2022: Schválili sme modernú a transparentnú mediálnu legislatívu 🗂️ Najdôležitejšia…

☑️ Plníme sľuby. Čo sa nám podarilo v roku 2022:
Schválili sme modernú a transparentnú mediálnu legislatívu

🗂️ Najdôležitejšia reforma – nielen svojím obsahom, ale aj rozsahom zmien – ktorá sa nám podarila v roku 2022, je reforma mediálnej legislatívy, na ktorú médiá dlhé roky čakali. Do tohto prostredia prinesie väčšiu transparentnosť a bude reagovať na trendy v digitálnej dobe. Aj to sa podarilo presadiť ministerke kultúry Natálii Milanovej, keď parlament schválil zákon, ktorý prinesie mnohé pozitíva ako samotným novinárom a novinárkam, tak aj ich divákom, poslucháčom či čitateľom.

✅ Nová legislatíva vnáša do tejto oblasti nielen väčšiu prehľadnosť mediálneho vlastníctva, ale predovšetkým zavádza ochranu zdroja či zrovnoprávnenie práv a povinností pre televíziu, rozhlas, tlačené aj online médiá a riešenie online video platforiem.

📰 V čase, kedy boj s dezinformáciami naberá na veľkej dôležitosti, je takáto právna úprava viac než nevyhnutná. Od 1. augusta vďaka zákonu vieme účinnejšie zakročiť aj voči takým príspevkom na internete, ktoré propagujú násilie alebo nenávisť voči menšinám či sú nástrojom propagandy.

✍️ Novinári a novinárky tak môžu používať modernú právnu úpravu, ktorá ich aj ich prácu ochráni bez ohľadu na to, kto bude práve pri moci.

❗ Ministerka Natália Milanová od začiatku tiež pripomínala, že považuje za povinnosť súčasného vedenia rezortu naplniť v tomto programové vyhlásenie, v ktorom sa vláda zaviazala ochraňovať slobodu slova a pomôcť novinárom a novinárkam, aby mohli svoju prácu vykonávať bez strachu.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy