☑️ Plníme sľuby. Čo sa nám podarilo v roku 2022: Dôležitý míľnik pri obnove historickej budovy SND 🎭 V roku 2022 sa verejnosť …

☑️ Plníme sľuby. Čo sa nám podarilo v roku 2022:
Dôležitý míľnik pri obnove historickej budovy SND

🎭 V roku 2022 sa verejnosť na Slovensku dočkala aj veľmi dôležitého míľnika pri obnove historickej budovy Slovenské národné divadlo (SND), ktorá je pre zlý technický stav aktuálne uzavretá.

✅ Útvar hodnoty za peniaze (ÚHP) ministerstva financií dal zelenú rekonštrukcii tohto legendárneho priestoru, ktorý na seba púta pozornosť domácich aj zahraničných návštevníkov už desiatky rokov.

💶 Podľa hodnotenia tejto odbornej inštitúcie je investícia do historickej budovy SND potrebná. Suma určená na tento účel predstavuje takmer 60 miliónov €.

🏗️ Natália Milanová – ministerka kultúry tak mohla oprávnene skonštatovať, že kvalitná a kontinuálna práca na dokumentácii k historickej budove SND priniesla svoj výsledok. Vďaka tomu sa priblížil deň, kedy sa s rozsiahlou rekonštrukciou bude môcť začať.

📃 Projekt je aktuálne rozpracovaný na úrovni stavebného zámeru. V ďalšom kroku bude vyhlásené verejné obstarávanie na projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie a realizáciu stavby, ktorej súčasťou bude aj architektonická štúdia.

👍 Podľa odhadov SND, ak bude proces pokračovať bez komplikácií, víťaz súťaže na projekt by mohol byť vysúťažený v polovici tohto roka.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy